ABA LIGA: Zadar došao do velike pobjede

Zadar je na Višnjiku, u 15. kolu ABA lige došao do velike pobjede protiv Budućnosti.

Igrači Zadra su odlično otvorili susret te su nakon prve četvrtine imali 15 koševa razlike (28:13), a do najveće prednosti (+18) su stigli na početku druge četvrtine kada je rezultat bio 31:13. Gosti se nisu predavali te su do kraja prvog poluvremena smanjili zaostatak na prihvatljivih sedam razlike (47:40). Budućnost je sredinom treće četvrtine prvi put povela (56:57), a nakon tog vodstva gostiju momčadi su se izmjenjivali u vodstvu. U posljednju dionicu susreta ušlo se s izjednačenm rezultatom (63:63) te je sve upućivalo na neizvjesnu završnicu. Tako je i bilo, Budućnost je imala prednost od jednog koša razlike, ali je zahvaljujući Ivanu Ramljaku Zadar došao do minimalnog vodstva prije zadnjeg napada gostiju. Šut Williamsa je ostao na obruču, skok je uzeo Ramljak te je slavlje moglo početi.

“Ja se nadam da smo navijačima pobjedom uljepšali božićne blagdane. Nije bilo puno onih koji su vjerovali u našu pobjedu, pogotovo nakon što su vidjeli da igramo bez Vladovića. Ipak, skupili smo se u svlačionici i dogovorili da ćemo dati sve od sebe da ostvarimo pozitivan rezultat.  Bilo je puno grešaka s obje strane, obje momčadi su na kraju mogle pobijediti, ali je na kraju sreća bila na našoj strani. Bilo i vrijeme da nam se vrati “, rekao je junak Zadra, Ivan Ramljak.

Pored spomenutog Ramljaka, najbolji u redovima Zadrana bili su Marinković s 22 koša te Mazalin sa 17.

Zadar – Budućnost    78:76 (28:13, 19:27, 16:23, 15:13)