Zadar dramatično gubi u završnici

Košarkaši Zadra u susretu su 10. kola regionalne ABA lige izgubili na domaćem terenu od Partizana sa 69-76 (20-22, 18-17, 19-20, 12-17).

Košarkaši Zadra igrali su neizvjesnu utakmicu, tricom Baraća tri minute prije kraja su uspjeli izjednačiti rezultat na 67-67. Luković košem uz prekršaj vrača prednost Partizanu, napetosti rastu te Zadar gubi loptu u dva napada za redom. Luković i Hatcker pogodcima s linije slobodnih bacanja odvodi Partizan na šest razlike, što domaći minutu do kraja ne stižu nadoknaditi.

Zadar nakon 10 kola ima omjer pobjeda i poraza 4-6, a Partizan 7-3.

Boris Barać sa 24 i Ivan Marinković sa 16 koševa predvodili su Zadar, dok su Stefan Birčević sa 15 i Uroš Luković sa 14 poena bili najefikasniji kod Partizana.