Zadar nadoknadio zaostatak iz prvog dijela i došao do prve pobjede

Cibona je u drugom poluvremenu zabila samo 27 koševa, dok su samo u prvoj četvrtini zabili 29.

Košarkaši Zadra uspjeli su nadoknaditi zaostatak koji su imali nakon prvog poluvremena te savladati Cibonu i doći do prve pobjede u polufinalu Prvenstva Hrvatske.

KK Zadar – KK Cibona 89:78 (22:29, 20:22, 21:13, 26:14)

KK Zadar: Bašić 10, Vladović 14, Ivanov, Kraljević, Jelenković, Krajina 11, Vuković 11, Špralja 3, Gray 15, Božić 25, Planinić.

KK Cibona: Jularić, Bilinovac 4, Uljarević 2, Ratkovica 4, Žorić 31,  Ćorić, Gilbert 1, Novačić 12, Bošnjak 3, Rozić 7, Ljubičić 4, Tomas 10.

Zadar je odlično otvorio utakmicu sa pet koševa u nizu Luke Božića, ali veoma brzo imenjak na drugoj strani, Luka Žorić postiže također pet poena i izjednačava rezultat na 12:12. Cibona je tricom Marina Rozića preuzela vodstvo i držala ga do kraja prve četvrtine. Uspjeli su domaći košarkaši nošeni vjernim Tornadom izjednačiti rezultat već u drugoj dionici, ali Cibosi su znali odgovoriti i na odmor odlaze sa devet koševa prednosti.

Malo po malo, Zadrani su sustizali zaostatak, Cibona je imala sve manje rješenja u napadu, a Zadar je polaganjem Lovre Bašića sredinom treće četvrtine za kratko preuzeo vodstvo. Nakon toga Marko Tomas je pogodio dvije uzastopne trice, a Steven Gray ubacio slobodna bacanja, pa se u zadnjih deset minuta ušlo sa pola koša prednosti gostiju. Zadar je slomio Cibonu između 33. i 37. minute susreta serijom 11:0 i mirno priveo utakmicu kraju.

Za Zadar je fantastičnu utakmicu odigrao Luka Božić s 25 ubačenih poena, valorizacijom 30 i 14 skokova. Najbolji u redovima Cibone bio je standardno Luka Žorić s 31 ubačenim poenom i jednakom brojkom valorizacije.