Zadar pobijedio Cibonu u najvećem košarkaškom derbiju

U 22. kolu košarkaške A-1 lige igrao se najveći hrvatski košarkaški derbi. Zadar je u dvorani na Višnjiku ugostio zagrebačku Cibonu te u sjajnoj utakmici slavio rezultatom 90:80.

Ova dva kluba su u utakmicu ušli s pozicija pet i šest u ligi, Zadar je bio na omjeru 14-7, a Cibona odmah iza njih s omjerom 14-5. U derbi su ušli u različitom rasploženju, Zadar je bio u sjajnom nizu od šest pobjeda u ligi, dok Cibona baš i ne blista u zadnje vrijeme. U posljednjem kolu upisali su poraz u Šibeniku kod Jollyja, a nisu uspjeli ni proći u Europi, dok su ABA ligu završili očajnim rezultatima.

U prvu četvrtinu bolje je ušla gostujuća momčad te Vukovi na prvi predah odlaze s prednošću od tri poena, 16:19. Susret je bio vrlo izjednačen, a to se nastavilo i u drugoj četvrtini, koju ovaj puta Zadar dobiva tri poena razlike te je rezultat na poluvremenu 38:38. Domaćini su susret u svoju korist preokrenuli sjajnom trećom četvrtinom. S poluvremena su se vratili vrlo rasploženi te u deset minuta ubacili poena gotovo koliko u cijelom prvom dijelu i otišli na povećih 68:60 prije posljednje dionice. U četvrtoj četvrtini samo su mirno održavali prednost, dapače još ju malo i povećali te upisali zasluženu pobjedu.

Zadrane su do pobjede vodili Ivan Ramljak s 23 i Maj Kovačević sa 17 poena. Kod Cibone najbolji su bili Luka Žorić s 23 i Scottie Reynolds s 21 poenom, ali nisu imali pravu podršku ostalih igrača. Obje momčadi zadržale su svoje pozicije, ali Zadar se sad malo odmaknuo na petom mjestu s omjerom 15-7, dok je Cibona na 14-6 i dvije utakmice manje