Zadar poražen od Mega Leksa, Cibona stradala u Valjevu

Porazi Cibone i Zadra...

U petom kolu ABA lige Cibona je četvrti puta napustila teren poražena. U gostima kod Metalca iz Valjeva hrvatski viceprvak poražen je s uvjerljivih 77:61. Zagrebačka momčad je stigla sa samo osam seniorskih igrača. Cibosi su imali čak 25 izgubljenih lopti (Mavra šest, Andrija Žižić pet, Kuridža četiri). U pobjedom protiv Olimpije Dardan Berisha je postigao čak 22 poena, no ovog je puta imao šut iz igre 2/11.

Pohvale su zaslužili samo Ante Žižić s 12 poena i deset skokova, te Jagodić – Kuridža s osam poena, osam asistencija i sedam skokova. Domaće su predvodili Majstorović i Gabrić. Nakon raskida suradnje s Amerikancima Fisherom i Saddlerom Cibona je u potrazi za playmakerom, a kao potencijalno pojačanje spominje se bivši igrač Zadra James Florence, koji je trenutno u Levalloisu.

Zadrani su u svojoj dvorani poraženi od Maga Leksa 81:76. I njima je ovo četvrti poraz u sezoni. Već u otvaranju utakmice gosti su poveli 17:7, no Zadar je do kraja poluvremena uspio smanjiti na 35:32. Nakon toga smo gledali obostrano mirnu igru. Pet minuta prije kraja Zadar je vodio 63:62, no onda su gosti nanizali tri trice i preokrenuli na 71:63, što su rutinski sačuvali.

Najbolji u zadarskim redovima bio je američki playmaker Glenn Cosey s 23 poena i četiri asistencije, a Domagoj Bošnjak je imao 14 poena i šest skokova. Goste je predvodio Francuz Timothé Luwawu-Cabarrot s 18 koševa.