Zadar svladao Cibonu na startu ABA lige

ABA liga, 1. kolo: Zadar vs Cibona: 62:53 (18:8, 19:19, 12:16, 13:10).

Navijači Zadra

Počela je nova sezona ABA lige u kojoj hrvatska košarka broji tri predstavnika, Cibonu, Zadar i Cedevitu. Već je u prvom kolu ždrijeb spojio dva najveća hrvatska košarkaška kluba u dvoboju na Višnjiku.

Slavili su domaćini rezultatom 62:53 u dvoboju u kojem su vodili doslovno od početka do kraja. U prvih pet minuta domaća momčad radi seriju od 9:0 nakon koje su to vodstvo održavali do kraja četvrtine koja je završila s uvjerljivih 18:8.

U drugoj dionici tricom Hukića se Cibona približava na prihvatljivi zaostatak od 20:17, no ubrzo Zadrani uzvraćaju udarac i vraćaju prednost u mirnije vode na 28:19 u 17. minuti.

Tijekom treće i većeg dijela četvrte četvrtine domaći su košarkaši održavali prednost na pet do deset poena razlike, no Jagodić-Kuridža tri minute prije kraja pogađa za 55:52. Puno grešaka Cibosa u posljednjim minutama dovodi Zadrane do konačne pobjede 62:53.

Najbolji u redovima pobjednika je bio Amerikanac Cosey sa 20 poena, dok je Marinković dodao 11 poena i sedam skokova. Kod Cibone je centar Ante Žižić postigao 11 poena uz također sedam skokova, ali bez podrške ostalih suigrača od kojih niti jedan nije bio dvoznamenkast. U petak Cedevita dočekuje Igokeu, a u drugom susretu prvog dana Olimpija je u Ljubljani svladala MZT rezultatom 91:76.