Zadar u polufinalu Kupa “Krešimira Ćosića”

Košarkaši Zadra izborili su plasman u polufinale Kupa “Krešimir Ćosić” nakon dramatične 71:70 (12:23, 24:21, 20:15, 15:11) pobjede na gostovanju protiv Zagreba.

Zagreb je vodio  tijekom čitavog susreta, sredinom četvrte četvrtine bilo je 67:60 za domaći sastav koji je potom zaredao s promašajima.  Zadar preuzima vodstvo serijom 9-0 koju je okrunio Cosey košem na ulasku u posljednju minutu i tako  stigao do prednosti.

Vladović je pogodio prvo, te promašio drugo slobodno bacanje, no Halilović je skočio u napadu nakon čega je Marčinković zabio koš za vodstvo Zagreba 70:69, no Zadru je ipak ostalo toliko vremena da Ante Delaš zada pobjednički šut.

Spomenimo kako su prolazak u polufinale izborili  još i košarkaši Kvarnera 2010 koji su s 95-68 uspješno svladali Split. Sljedeća utakmica je na rasporedu  25. siječnja kada će  košarkaši Gorice  zaigrati protiv košarkaša Cedevite, dok nažalost još nije poznat datum odigravanja utakmice Jolly JBS – Cibona.