Zadar uzvratio Ciboni za poraz u Kupu

Cibona i Zadar vodeći su sa omjerom 12-3.

U 15. kolu HT Premijer lige, u vrlo iščekivanoj utakmici, kako s obzirom na vječni rivalitet Zadra i Cibone, tako i radi izostanka pojedinih Zadrovih igrača, Zadar je nesvakidašnjom postavom igre pobijedio Cibonu 79:76.

Iako je početkom drugog poluvremena Cibona imala i dvoznamenkastu razliku pri 52:42, Zadar je podigao razinu obrane, a povećala se i preciznost pa se razlika istopila i prešla na zadarsku stranu. Treba napomenuti i da su Domagoju Vukoviću, upravo u trećoj četvrtini, ušle tri trice, a značajna je bila i ona Luke Božića početkom posljednje četvrtine kada se Zadar rezultatski odvojio od Cibone na 71:64, što je izabranicima Ante Nazora zasigurno dodatno donijelo vjetar u leđa.

U dvoboju Cibona-Zadar koji se u sklopu HT Premijer lige odigrao u listopadu 2018, Cibona je također imala 76 poena, no Zadar je tada skupio tek 55, pa sada Cibona, unatoč tome što je bodovno izjednačena sa Zadrom, i dalje vodi na ljestvici.

U redovima Cibone svi su se igrači upisali kao strijelci, a najmanje je igrao mladi Roko Prkačin s ipak respektabilnih 8 minuta provedenih u igri. Krešimir Ljubičić je ubacio 13 poena, Dominic Gilbert 11, a Ivan Novačić i Marin Rozić po 10.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Zadrov Luka Božić s ubačenih 21 poenom, 8 skokova i 4 asistencije, dok je Luka Žorić ubacio 16 poena.

izvor: hks-cbf.hr