Zadrani pretrpjeli novi poraz u regionalnoj ligi

Zadar je poražen u Nikšiću...

KK Zadar - Igokea/Foto: facebook.com/kkzadar

U četvrtak navečer odigran je prvi susret 13. kola regionalne košarkaške lige, a u ogledu Zadra i Sutjeske sretniji i spretniji bili su domaćini, koji su u Nikšiću slavili sa 71:60.

Šesti je to poraz Zadrana u ABA ligi ove sezone, a ‘zaslužili’ su ga uvelike zahvaljujući katastrofalnoj trećoj četvrtini. Gosti su dobro poveli, nakon prve dionice meča imali čak i osam koševa prednosti, no sve su bacili u vodu u posljednjih dvadesetak minuta.

Sutjesku su do pobjede (četvrte ove sezone) predvodili Radoslav Spasojević sa 17 ubačaja i sedam skokova te Draško Albijanić sa 16 koševa i pet skokova, dok su kod Zadrana najbolji bili Ante Delaš (24 koša, pet skokova) i Ante Ramljak (17 koševa, devet skokova).

U subotu i nedjelju na parket će i ostali hrvatski predstavnici – Cibona u Domu sportova dočekuje Budućnost, dok Cedevita gostuje kod MZT-a u Skoplju. Na prvenstvenoj ljestvici u vodstvu je Budućnost, bod manje ima Cedevita, a slijede Crvena zvezda i Mega Leks. Zadar je ostao na 20 osvojenih bodova.