2. kolo HT Premijer lige

HT Premijer liga: Zadar do prve pobjede

Zadar je vrlo efikasnom i napadačkom igrom došao do uvjerljive i visoke pobjede.

U drugom kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra upisali su prvu pobjedu. Na domaćem terenu su odličnom napadačkom igrom slomili otpor vrlo dobrog Zagreba i slavili rezultatom 124:99.

Prvu pobjedu u domaćem prvenstvu upisali su košarkaši Zadra koji su u Višnjiku nadigrali Zagreb rezultatom 124:99. Gosti su se držali dobro tijekom većeg dijela prvog poluvremena, ali domaćin u nastavku ubacuje u brzinu više, stvara veliku razliku i lomi susret u svoju korist.

Već početkom posljednje četvrtine Zadrani su došli do troznamenkastog broja poena protiv defenzivno slabijeg protivnika koji nije imao nikakav odgovor na protivničku igru.

Obrane nisu bile u prvom planu tijekom vrlo učinkovite prve četvrtine koja je zaključena s čak 65 poena. U minimalnoj prednosti (33:32) bio je domaćin koji je igrao nešto bolje i duže bio u vodstvu. Osam zadarskih igrača se nakon prvih deset minuta već uspjelo upisati u strijelce.

Zagreb je serijom 8:3 započeo drugu četvrtinu i čuvao vodstvo nekoliko minuta. Nije to bila pretjerano efikasna četvrtina, za razliku od prve, što su gosti iskoristili. Ipak, kako se bližio kraj poluvremena Zadrani su bili sve bolji, a Preston Knowles povezao je osam poena za prvu dvoznamenkastu prednost domaćina na utakmici (53:43).

Momčad Aramisa Naglića nastavila je gdje je stala i u drugom poluvremenu, napravivši seriju 11:2 u prve dvije i pol minute. Zagreb je došao na devet poena minusa u jednom trenutku, no to nije potrajalo dugo. Već je u 28. minuti Zadar došao do 20 koševa viška, a samo u trećoj četvrtini ubacio je 38 koševa. Do kraja utakmice bez većih problema sačuvao je prednost i došao do pobjede.

Zadar je do pobjede predvodio Domagoj Vuković s 23 poena (7/8 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 0/1) i osam skokova i Kristijan Krajina dodao je 21 koš (8/10 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i osam skokova. Kod Zagreba je Martin Junaković bio najraspoloženiji s 34 poena, a Franko Šango je dodao 21.