Zagreb minimalno poražen na sjeveru Njemačke

Flensburg vs PPD Zagreb: 28:27 (12:13).

Veselin Vujović/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

PPD Zagreb je u Flensburgu tražio svoju četvrtu pobjedu sezone u rukometnoj Ligi prvaka, no to nije bio lagan zadatak uzmemo li u obzir kako je momčad Ljubomira Vranješa prije dvije sezone osvojila najjače klupsko natjecanje u Europi.

Otvaranje susreta obilježio je sjajni Domagoj Pavlović koji je zabio prvih pet pogodaka hrvatskog predstavnika (5:1). Pavlović bio najefikasniji u redovima Zagreba u prvom dijelu igre, kojeg je okončao sa šest pogodaka u mreži Nijemaca.

Zagreb je na predah otišao s prednošću od 13:12, ali se stvari preokreću u nastavku susreta. Flensburg odmah dolazi do prednosti 17:15, a sredinom drugog dijela bježe i na ‘plus’ četiri (21:17). Ipak, momčad Veselina Vujovića u posljednjih pet minuta ulazi s pogotkom zaostatka, što Zagreb nije uspio iskoristiti i unijeti nemir u domaće redove.

Vrlo vjerojatno najgora vijest po Zagrebaše dolazi dvije minute prije kraja kada se teško ozlijedio Luka Stepančić. Nastradalo je koljeno te je iznesen s terena. Domaćini do kraja nisu imali problema, preuzeli su kontrolu te su ostvarili pobjedu.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Domagoj Pavlović s devet i Luka Stepančić sa šest golova, dok je Flensburg predvodio Francuz Kentin Mahe s osam pogodaka. Sljedeći susret u Ligi prvaka momčad Zagreba igra sljedeće subote u Areni protiv istog protivnika što će biti prilika za revanš.