Zagreb nastavlja pad: Teško izborena pobjeda protiv Varaždina

Iako su u 19. minuti utakmice vodili pet razlike, Varaždinci na kraju nisu imali dovoljno snage slomiti Zagreb...

Luka Stepančić, Ilija Brozović/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

U derbiju 3. kola Lige za prvaka Prvenstva Hrvatske rukometaši PPD Zagreba pobijedili su u Areni Varaždin domaćine sa 33:27. Najbolji igrač utakmice bio je Ivan Stevanović sa 16 obrana, a najefikasniji kod zagrebaša bili su Pavlović i Stepančić sa šest pogodaka.

Varaždin je u 19. minuti vodio sa 11:6, a na poluvrijeme se otišlo s izjednačenim rezultatom, 15:15. Varaždinci su utakmicu odigrali bez bitnog srednjeg vanjskog (Huđ), bez desnog krila (igrao je Herman kojem to nije prirodna pozicija), a izostao je i učinak najboljeg igrača Kuduza koji je imao šut 5/0.

Varaždinci se trebaju okrenuti sljedećim utakmicama, a u subotu igraju protiv Umaga, a zatim slijedi gostovanje u Poreču.

Ostali rezultat – hrvatski kup, četvrtfinale, muški: Nexe  – Gorica 35:22