Zagreb poražen u Bjelorusiji

U sklopu 17. kola SEHA Lige rukometaši PPD Zagreba poraženi su na gostovanju u Bjelorusiji. Bolji je rezultatom 31:26 bio bjeloruski prvak Meškov Brest. Najbolji u redovima hrvatskog predstavnika bio je kapetan Zlatko Horvat sa sedam pogodaka, a pratili su ga Valentino Ravnić i Damir Bičanić svaki s petgolova. Na drugoj strani, najistaknutiji je bio Maxim Baranau koji je do kraja susreta skupio šest pogodaka. Na golu hrvatskog prvaka Kastelic je imao tri obrane dok je Ristanović obranio šest lopti.

Iako je domaća ekipa od prve minute nametnula svoj ritam igre, igrači Zagreba dobro su se nosili protiv bjeloruskog sastava. Međutim, već do poluvremena domaćin povećava svoju prednost te s +4 (14:10) odlazi na predah. Slična se igra nastavila i u nastavku kada je domaći sastav još više povećavao svoju prednost do maksimalnih +9 te je petnaestak minuta prije kraja dvoboja sve bilo rješeno.