Zagreb pružio solidan otpor PSG i unatoč porazu došao na korak od prolaska skupine

Zagreb ima tri boda više od Celja te u slučaju pobjede protiv Flensburga ili poraza Celja od PSG-a ima siguran prolaz.

U pariškoj dvorani Pierre de Coubertin, rukometaši PPD Zagreba u nedjelju su navečer u 12. kolu EHF Lige prvaka pretrpjeli šesti poraz u elitnom europskom klupskom natjecanju. PSG je na kraju slavio 33:28 čime su Parižani pobjegli na tri boda prednosti svojim prvim pratiteljima u grupi B – mađarskom Szegedu.

PARIS SAINT GERMAIN – PPD ZAGREB 33:28 (19:13)

PSG: Corrales 3 obrane, Omeyer 4 obrane; Gensheimer 8 (5), Keita 1, Sagosen 3, T. Hansen 3, Remili 4, Abalo 2, Kempf, Dourte, L. Karabatić 3, Morros, M. Hansen 7, Chaudanson, N. Karabatić 2, Ekdahl du Rietz. Trener Raul Gonzalez.

PPD ZAGREB: Kastelic 5 obrana, Ristanović 1 obrana; Vistorop 1, Mrakovčić 3, Božić-Pavletić, Kontrec 3, Burić 5, Sršen 2, Horvat 6 (2), Potočnik 3, Jotić, Ravnić, Mandić, Hrstić 5, Vlah, Vekić. Trener Branko Tamše.

Zagrebaši su počeli rastrčano i poletno. U prvom dijelu prvog poluvremena obrane nisu funkcionirale niti na jednoj strani i ‘Lavovi’ su uspijevali ostati u tek minimalnom zaostatku. Ipak, sredinom prvog dijela, obrana Parižana predvođena Viranom Morrosom te sjajnim Thierryem Omeyerom kao da je prebacila u višu brzinu a kao rezultat PSG je zabio nekoliko lakih golova preko Gensheimera i Sagosena i prvi put pobjegao na tri pogotka razlike (11:8). Do kraja prvog dijela prednost domaćina se udvostručila (19:13) ponajviše zahvaljujući sjajnom Mikkelu Hansenu koji je u prvih 30 minuta mrežu Zagrebaša zatresao čak pet puta. Napad Zagreba na momente je bio bezidejan i nemoćan ali jasno je kako je loša obrana ipak glavni razlog poprilično velikog zaostatka ‘Lavova’ već nakon prvog dijela.

Zagrebaši su loše ušli u drugo poluvrijeme. U prvih nešto više od pet minuta Gensheimer je pogodio tri puta a Hansen dvaput za velikih plus devet (24:15). Ipak, nakon toga Raul Gonzales odlučuje više rotirati – izlaze dva napadački najbolja pojedinca Pariza Hansen i Gensheimer i ‘Lavovi’ to uspijevaju iskoristiti te ulaze u posljednjih pet minuta sa samo minus tri (29:26). Bolje je u nastavku izgledao napad PPD Zagreba predvođen Lukom Mrakovčićem, a svoju je priliku na samom kraju dobio i mladi Filip Vistorop. Obrana je također bila na višoj razini u odnosu na prvi dio bez obzira na danas slab vratarski doprinos Kastelica i Ristanovića. Ipak, Parižani nisu dozvolili iznenađenje – vraća se Hansen i pomaže PSG-u mirno privesti utakmicu kraju. Bez obzira na poraz, momčad PPD Zagreba pokazala je sav potencijal u drugom dijelu kada su od minus devet stigli do samo tri pogotka zaostatka i bili blizu tome da završnicu susreta dovedu u potpunu rezultatsku neizvjesnost.

Uwe Gensheimer predvodio je Parižane u ovom susretu sa osam pogodaka dok je Mikkel Hansen dodao sedam. Za Zagreb Horvat šest, Hrstić pet.

U idućem kolu PPD Zagreb u nedjelju 24. veljače dočekuje njemački Flensburg i u slučaju pobjede imati će siguran prolaz. Ako kojim slučajem Zagreb izgubi, prolaz bi im trebao osigurati PSG pobjedom u Celju.

izvor: rk-zagreb.hr