Zagreb sa igračem manje odnio sve bodove Hajduku

Hajduk ostao bez bodova u Kranjčevićevoj.

Stanko Poklepović/Foto: hajduksplit1950.blogspot.com

Na stadionu u Kranjčevićevoj, pred 2500 gledatelja, Zagreb je slavio protiv Hajduka rezultatom 2:0. Hajduk je otpočetka imao inicijativu i prednost što se tiče udaraca prema golu, ali prvo poluvrijeme nije donijelo većih uzbuđenja. U 41. minuti bilježimo zicer za Hajduk, gdje je na sredini terena Sušić oduzeo loptu, dodao do Maglice, ali je njegov udarac iz blizine obranio Livaković.

Drugo poluvrijeme donijelo je još tisuću navijača više u Kranjčevićevoj, od toga barem tisuću torcidaša. Najaktivniji igrač kod Zagreba, početkom drugog poluvremena bio je Gabrijel Boban, dok je kod Hajduka najviše živosti pokazivao Andrija Balić. U 65. minuti Zagreb je poveo nakon kontre i asistencije Medića koji je poslužio Bobana i zabio za 1:0. Samo sedam minuta nakon nova uzbuđenja. Vlašić je izborio penal, a Mudražija dobio drugi žuti karton pa se Hajduk našao u situaciji da 20 minuta ima igrača više i moguće izjednačenje. Ipak, Sušiću sa 11 metara brani Livaković i Hajduk ne uspijeva izjednačiti.

Nakon samo tri minute, utakmica se riješava jer Krovinović zabija za 2:0. Poklepović pokušava ulaskom Kurbanova ublažiti poraz, možda i izjednačiti, ali do kraja utakmice bilježimo redom pokušaje Caktaša i Sušića koji ne uspijevaju matirati vrlo dobrog Livakovića.

Ovim porazom, Hajduk, nije promijenio poziciju na tablici, ali je uvelike otežao borbu za treće mjesto jer sada za Lokomotivom zaostaje četiri boda isto koliko za Hajdukom zaostaje peti Zagreb. Bijeli tako ostaju na jednoj pobjedi u proljetnom dijelu prvenstva, dok je Zagreb prekinuo crni niz od tri poraza zaredom.