Mladost vratila Kup na Savu!

Zagrebačka Mladost osvojila Kup Hrvatske

Zagrebačka Mladost ponovno je nakon 2015. podignula pobjednički pehar Kupa Hrvatske; u teškoj finalnoj utakmici odigranoj na terenu natopljenom vodom i uz kišu koja je neprestano padala tijekom cijelog susreta, Zagrepčani su rezultatom 14:8 pobijedili odlični Sinj.

Gosti polaganjem Vučkovića na samom početku susreta prvi dolaze do vodstva, no jedan od njihovih najboljih pojedinaca Nikola Pavlović promašuje pretvaranje te rezultat ostaje 0:5. Teški vremenski uvjeti usporavaju igru, a u 21. minuti Pavlović iz kaznenog udarca ovog puta uspješno povećava vodstvo Sinja na 0:8. Mladost krajem poluvremena preko Buljanovića i Ivankovića smanjuje prednost Sinja na 7-8, što i ostaje rezultat prvog dijela.

U nastavku Mladostaši preuzimaju igru te u 60. minuti Biškić, uz još jedno pretvaranje Ivankovića, okreće rezultat u svoju korist. Gosti do kraja susreta ne uspijevaju realizirati svoje brojne pokušaje; ostaje 14:8, a posljednji sučev zvižduk Sinjanima prekida snove o povijesnom trofeju, dok Zagrepčanima donosi još jedno veliko slavlje.

Pobjednički pehar predan je ozlijeđenom nositelju igre Mladosti, Niku Jurišiću„Bez razmišljanja smo odlučili da Nik mora primiti taj pehar, no isto tako mi je drago da smo pokazali da ova momčad može i bez njega osvajati naslove“ – rekao je kapetan Marko Buljac.

Mladosti je ovo prvo od dva velika finala u nizu; već sljedećeg vikenda sve će oči ponovno biti uprte u igralište na Savi; ovoga puta na redu je veliki derbi s Nadom, onaj za naslov prvaka Hrvatske. Mladostaši su u nikad boljoj poziciji za svoj prvi naslov državnog prvaka, no unatoč tome što bi nakon tri pobjede nad velikim rivalom i vodećom pozicijom u jesenskom dijelu, sada u samo jednom utakmici mogli izgubiti naslov, kapetan smatra da momčad nije pod pritiskom: „Današnji uspjeh znači mi sve na svijetu, a ovaj pehar donio nam je mirnoću uoči prvenstvenog finala. Ovo je ono što nam je trebalo, a sada idemo po prvenstvo!“ – zaključio je Buljac.