Zagrebaši deklasiranjem Umaga započeli put obrane naslova

Počela je domaća rukometna Liga za prvaka, a Zagreb je u prvom susretu uvjerljivo pobijedio Umag...

Antonio Kovačević/Foto: Petr Stojanovski - ZNA, Utrinski vesnik

Nema odmora za ekipu PPD Zagreba. Samo nekoliko dana nakon što su pobjedom protiv Vardara (26:23) osvojili vrlo dobro treće mjesto u regionalnoj SEHA ligi, momci Veselina Vujovića okrenuli su se domaćem prvenstvu, odnosno prvom kolu Lige za prvaka.

Na megdan im je u Kutiju šibica došao Umag, a oko 150 gledatelja na tribinama ponovno je moglo vidjeti razigrane ‘plinare’, efikasne i dominantne, protiv suparnika koji niti u jednom trenu susreta nije imao gotovo nikakve šanse.

Momčad s druge strane terena, ipak, mogla je biti sretna što se po prvi put našla među četiri najbolje ekipe nakon 26 regularnih kola, a imali su i prigodu okušati se protiv jedne od osam najboljih momčadi ovosezonske Lige prvaka.

Zagreb je prvi put ubacio u višu brzinu u šestoj minuti, igralo se do tada gol za gol, no potom su Brozović i Pavlović ‘povukli’ na +3, nakon čega se razlika samo penjala. Već je na poluvremenu rezultat pokazivao visokih 18:6, u posljednjih deset minuta Vujovićevi su izabranici ‘uletjeli’ fuoriozno – sa čak 17 razlike – da bi se do kraja brojka ustalila na konačnih +20.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je sa šest zgoditaka Luka Stepančić, četiri su puta mrežu Borilovića (Milinkovića) pogađali Lovro Šprem i Luka Šebetić, dok su vratari Ivić/Stevanović prikupili kombinirano 14 obrana. Umažane je predvodio Ivan Sever (5 golova), dok je vratarska kombinacija upisala sedam obranjenih lopti.

PPD Zagreb – Umag 37:17 (18:6)
Liga za prvaka, 1. kolo, Kutija šibica (Zagreb)
Gledatelja: 153; suci: Kober/Sunjako
PPD Zagreb: Ivić (7 obrana), Stevanović (6 obrana); Mihić 3, Brozović 2, Stepančić 6, Šprem 4, Čorić, Šebetić 4, Raković 5, Horvat 3, Šušnja 2, T. Valčić, Mandalinić 3, Obranović 3, Vuglač 1, Pavlović 1. Trener: Veselin Vujović
Umag: Borilović (2 obrane), Milinković (3 obrane), Burnić (2 obrane), Špelić; Bubinić, Ravnić 4, Sever 5, Lovrić 2, Petričević, Stapar 2, Beliga, Bošnjak 1, Vukotić, Babić 3. Trener: Boris Lisica
Sedmerci: PPD Zagreb 2/3; Umag 2/3
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min.; Umag: –