Zagrebaši nikad lakše došli do bodova u Našicama

Nexe je upisao treći poraz u nizu u PH, a prije Zagreba savladali su ih Dubrava i Varaždin.

Rukometaši Prvog plinarsakog durštva Zagreb upisali su i četvrtu pobjedu u Ligi za prvaka rukometnog prvenstva Hrvatske. Nakon domaćih pobjeda nad Porečom i Spačvom, odnosno gostujućeg slavlja u Dubravi, hrvatski rukometni prvaci slavili su i na najtežem gostovanju, onome u Našicama gdje su pred 2000 gledatelja bili bolji od viceprvaka Nexea.

Nexe Našice – PPD Zagreb 23:30 (11:14)

Nexe Našice: Lelić 2 obrane, Pilipović 4 obrane; Šipić 4, Gadža 7, Leban 1, Eter 2, Zrnić 2, Mrđenović, Barišić – Jaman 2, Baričević, Buvinić 2, Jurić – Grgić 3, Lavrič, Tomić, Strmečki, Brumen.

PPD Zagreb: I. Vekić 1 obrana, Kastelic 12 obrana i 1 gol; Mrakovčić 4, Božić – Pavletić 2, Kontrec 1, Vori, Marković 1, Horvat 6, Šušnja 3, J. Valčić 2, Medić, T. Valčić, Miklavčić, Ravnić 1, Bičanić 5, Pavlović 4.

Trener Zlatko Saračević u Našice nije poveo ozlijeđene Mateja Hrstića i Marija Vuglača, kao ni Josipa Vekića, Tina Lučina i Josipa Ereša, a vratar Ivan Vekić upisao je debi za prvu momčad hrvatskog prvaka.

Prvih 20-ak minuta prvog poluvremena igralo se gol za gol, Zagreb se pokušavao odvojiti, ali uporni domaćin iznova je vraćao rezultat u egal. Loše vijesti za trenera Nexea, Hrvoja Horvata dogodile su se u vidu lakših ozljeda Saše Barišića Jamana i Vedrana Zrnića koji su baš u tom dijelu utakmice morali napustiti parket.

Do kraja poluvremena gosti su se uspjeli odvojiti na plus tri (14:11), a iz tog dijela utakmice svakako treba izdvojiti raspoloženog kapetana Zlatka Horvata i još jednom odličnog vratara Urha Kastelica. U nastavku se prednost zagrebačke momčadi povećavala kako je vrijeme teklo, a dojam je da je konačna pobjeda mogla biti i uvjerljivija od konačnih plus sedam.

Kapetan Zagreba Zlatko Horvat sa šest pogodaka bio je najbolji strijelac pobjedničke ekipe, Damir Bičanić zabio je pet, a Luka Mrakovčić i Domagoj Pavlović po četiri. Kod domaćina najbolji je bio Ante Gadža sa sedam, dok je Marin Šipić dodao četiri pogotka.