VELUX EHF Liga prvaka

ZAGREBAŠI PORAŽENI OD PICK SZEGEDA

PPD Zagreb – MOL-Pick Szeged 23:28 (12:17)

Hrvatski prvak PPD Zagreb u utakmici drugog kola VELUX EFE Lige prvaka upisao je drugi poraz u elitnom natjecanju. Zagrebaši su pred domaćom publikom u Areni izgubili rezultatom 23:28 (12:17). Od početka utakmice Mađari su pokazivali bolje organiziraniji napad te iskoristili Zagrebovu crnu rupu od šest minuta i u 15. minuti susreta otišli na plus 3(3:6). Domaćini su se vratili u igru te preko Luke Mrakovčića stigli na minus dva zaostatka (7:9). No, odličnom igrom našeg bivšeg reprezentativca Buntića Mađari su otišli na poluvrijeme s rezultatom 12:17.

Nastavak drugog poluvremena išao je u korist gostiju, koji su dobro organiziranim napadom i čvrstom obranom u jednom trenutku bili i na sedam golova prednosti. Posljednjih desetak minuta susreta Zagreb se vratio u igru i stigao do samo dva gola zaostatka. Ipak, gosti su bili prejaki i postavili konačan rezultat 23:28.

Najefikasniji igrači Zagreba s pet golova bili su Luka Mrakovčić i Mario Vuglač, dok je za pobjedničku ekipu Zsolt Balogh upisao osam i Buntić pet pogodaka.

PPD ZAGREB: Skok, Kastelic; Ž. Marković 2, Ereš, Mrakovčić 5, Kontrec, Vori 2, D. Marković 2, Horvat 2, Šušnja 1, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 3, Ravnić 1, Hrstić, Vuglač 5
MOL-PICK SZEGED: Sierra, Šego; Källman 1, Bodo 1, Sigurmannsson 1, Gorbok 4, Dos Sandos 3, Balogh 8, Skube, Blažević, Gaber 1, Šoštarić, Rodriguez, Banhidi 2, Buntić 5, Žitnikov 2