Zagrebaši u nastavku ispustili bodove u Nantesu

Urh Kastelic primio je samo dva pogotka u prvih 18 minuta susreta.

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u 6. kolu EHF Lige prvaka na gostovanju kod francuskog Nantesa rezultatom 23:20.

Sjajna igra u prvom poluvremenu nije bila dovoljna da bi Plinari došli do bodova i senzacije, pa se tako prvak Hrvatske u Zagreb vraća praznih ruku.

Uoči same utakmice kod europskog viceprvaka, trener Lino Červar nije mogao računati na poker ozljeđenih igrača, Ariana Jovića, Leona Šušnju, Nikolu Potića i Lovru Jotića.

HBC Nantes – PPD Zagreb 23:20 (10:11)

Palais des Sports de Beaulieu: 5657 gledatelja

HBC Nantes: Dumoulin 3 obrane, Siffert 9 obrana; Lagarde 1, Delecroix, Faluvegi, Guillo, Nyokas 3, Claire 4, Auffret, Pechmalbec 2, Tournat 3, Feliho 1, Emonet 4, Lazarov 4, Balaguer, Damatrin

PPD Zagreb: Ristanović, Kastelic 14 obrana; Vistorop, Mrakovčić 2, Božić Pavletić 1, Kontrec 1, Burić 1, Sršen 1, Horvat 6, Potočnik, Ravnić, Qerimi 3, Mandić 2, Hrstić, Bičanić 3, Vekić

Zagreb je na krilima sjajne obrane i fantastičnog vratara Urha Kastelica prvi gol Nantesu dopustio tek u osmoj minuti susreta, a Kastelic je po loptu u mrežu drugi puta posegnuo tek u 18. minuti. Za to vrijeme napad je stvorio prednost od 6:2, a ona se do poluvremena istopila do 11:10.

Igrači Nantesa nošeni publikom ušli su u drugo poluvrijeme puno odlučnije i preokreću rezultat, a golom Nyokasa 13 minuta prije kraja prvi puta odlaze na dva pogotka prednosti. Za to vrijeme kapetan Zlatko Horvat je promašio dva sedmerca, a susret je prelomio vratar domaćih, Arnaud Siffert zaustavivši pet minuta prije kraja i sedmerac Davida Mandića.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su kapetan Zlatko Horvat sa šest pogodaka, te Damir Bičanić i Arber Qerimi svaki s po tri gola. Ipak, prvo ime kod naših prvaka bio je večeras opet odlični Urh Kastelic s 14 obrana.

Kod domaćina najbolju izvedbu imao je veteran Kiril Lazarov s pet pogodaka, dok su po četiri dodali Nicolas Claire i Julian Emonet. Junak pobjede domaćina bio je vratar Arnaud Siffert s devet obrana.

Zagreb sljedeći susret Lige Prvaka igra u subotu, 10. studenog protiv Celja, a susret se igra u Areni Zagreb s početkom u 20 sati.