Završeno europsko prvenstvo u Amsterdamu – pogledajte rezultate hrvatskih atletičara!

Hrvatska atletska reprezentacija

Posljednjeg dana Europskog atletskog prvenstva u Amsterdamu u finalu bacanja kugle nastupio je Stipe Žunić osvojivši 9. mjesto s hicem od 19,95 m. Svoj treći naslov europskog prvaka u bacanju kugle osvojio je Nijemac David Storl s hicem od 21,31 m, drugi je bio Poljak Michal Haratyk sa 21,19, a treći Portugalac Tsanko Arnaudov sa 20,59 m.

Stipe Žunić/Getty Images

Hrvatska atletika je na ovom 23. po redu Europskom prvenstvu imala 11 predstavnika i osvojila dvije medalje – zlato Sandre Perković u bacanju diska i broncu Sare Kolak u bacanju koplja s novim hrvatskim rekordom. Osim medalja imali smo još dva nastupa u finalu i to Ivana Horvata u skoku s motkom (7. mjesto) i Stipe Žunića u bacanju kugle (9. mjesto) dok je Mateo Ružić nastupio u polufinalu na 400 m.

Ivan Horvat/Foto: Gettyimages

Nakon prvenstva u Amsterdamu hrvatska atletika ima 9 osvojenih medalja na Europskim prvenstvima od kada je samostalna država. Od 9 osvojenih medalja 5 je zlatnih (4 je osvojila Sandra Perković u bacanju diska, a jednu Blanka Vlašić u skoku u vis), jednu srebrnu (Siniša Ergotić u skoku u dalj) i 3 brončane (Branko Zorko na 1500 m, Ana Šimić u skoku u vis i Sara Kolak u bacanju koplja).