JUVE PRVI PUT OVE SEZONE NA ČELU TABLICE

Zaza u posljednjim minutama Juventusu donio pobjedu protiv Napolija

Tri subotnja susreta Serie A donijela su neizvjesnost do samog kraja, a u derbiju kola Juventus je u Torinu svladao Napoli i zauzeo vrh ljestvice prvi put ove sezone.

Mario Mandžukić foto: Gettyimages

Veliki derbi između Juventusa i Napolija bio je ujedno i bitka za prvo mjesto. Juventus je trebao pobjedu kako bi prestigao Napoli, a do nje je došao pogotkom Simonea Zaze u 88. minuti susreta.
Prvo poluvrijeme nije donijelo puno prilika, obje momčadi igrale su dosta oprezno razmišljajući prvenstveno kako ne primiti pogodak. Nekako je Napoli bio bliže vodstvu i to zahvaljujući jednoj izglednoj prilici kada je u 34. minuti Bonucci fantastičnom reakcijom spriječio da lopta dođe do samog Higuaina na nekoliko metara.
Prvu pravu priliku na susretu Juventus je kreirao u 62. minuti. Pogba je odlično proigrao Dybalu koji puca snažno iz prve, ali lopta odlazi nekoliko centimetara iznad grede.
Četiri minute ranije na travnjak je ušao Zaza umjesto Morate i to se pokazalo kao odličan potez. Upravo Zaza odlučio je susret sjajnim udarcem s 20-ak metara u suprotni kut svega dvije minute prije isteka regularnog vremena.

Ostalo je tih 1:0 i Juventus je zasjeo na vrh ljestvice bez obzira što je u jednom trenutku zaostajao čak 11 bodova za vrhom. “Stara dama” se sada u miru može pripremati za okršaj s Bayernom u Ligi prvaka te se nadati da će za desetak dana Mandžukić, Chiellini i Bonucci biti spremni za igru.

Napoli već ovoga tjedna nastavlja svoju europsku sezonu budući da u 16/finala Europa Lige igraju protiv Villarreala. Što se tiče Serie A čeka ih težak posao u stizanju Juventusa jer do kraja prvenstva moraju još u goste Interu, Romi i Fiorentini, a već idućega vikenda u goste im stiže Milan.