Zeballos bolji od Karlovića

Ivo Karlović/Foto: Gettyimages

Ivo Karlović izgubio je u drugome kolu Roland Garrosa od Argentica Horacia Zeballosa rezultatom 7-6 (5), 7-6 (5) i 6-3 nakon dva sata i 16 minuta igre.

U prva dva seta vodila se zaista velika borba. U prvome setu Zeballos je došao do jedne break lopte koju nije uspio iskorsiti, a zatim je u tie-breaku odlučivao jedan mini-break koji je bio dovoljan Zeballosu za osvajanje prvoga seta.  U drugome setu niti jedna break prilika, ali u tie-breaku prvi do mini-breaka dolazi Karlović. Međutim, to mi nije bilo dovoljno za osvajanje drugoga seta.

U trećem setu je Zeballos po prvi puta uspio slomiti Karlovićev servis i time okončati susret za naizgled uvjerljivih 3-0.

Inače mi odgovara igrati sa ljevorukim igračima, ali danas jednostavno nije išlo. Imao sam velikih problema na reternu jer mi je njegova loptica visoko odskakala i nikako nisam uspio pronaći rješenje za to. Nisam igrao puno mečeva na zemlji ove godine zbog problema s leđima, ali sada slijedi travnati dio sezone gdje loptica niže odskače i to mi puno više odgovara”, izjavio je nakon poraza Ivo Karlović.

Ivin sljedeći meč možemo gledati u Hertogenboschu za desetak dana i nadamo se njegovim dobrim rezultatima.