Žetva medalja na Otvorenom prvenstvu Italije

Hrvatski stolnotenisači i stolnotenisačice s invaliditetom ubilježili su odlične nastupe na Otvorenom prvenstvu Italije...

Ilustracija/Getty Images

U finalnim nadmetanjima u ekipnoj konkurenciji na Otvorenom prvenstvu Italije u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom naš par Vjekoslav Gregorović i Pavao Jozić u finalu kategorije 6. – stojeći svladao je kombinaciju Rumunja Bobi Simonea i Švicarca Valentina Kneusa s 3:2.

Naš drugi par Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić, kategorije 3. – sjedeći u srazu s Turkinjama Nergiz Altintas i Hatice Duman izgubile su u finalu rezultatom 2:3 i tako osvojile srebro. Tomislav Špalj s Belgijancem Bartom, u kategoriji 5. – sjedeći osvojio je broncu.

Iz talijanskog Lignana naši reprezentativci vraćaju se s dva pojedinačna zlata Sandre Paović i Mirjane Lučić, zlatom Pave Jozića i Vjekoslava Gregorovića, srebrom Anđele Mužinić i Helene Dretar Karić te srebrom Tomislava Špalja.

Sljedeće natjecanje za naše stolnotenisače bit će 25. i 26. travnja na Državnom prvenstvu u Varaždinu.