ZOI: Kostelić osvojio 27. mjesto u veleslalomu, Brigović 34., Zubčić bez plasmana

Kostelić je za Ligetyjem zaostao 4.39 sekundi. Sebastian Brigović je sa zaostatkom od 6.96 sekunde zauzeo 34. mjesto, dok Filip Zubčić prvi lauf nije završio

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 27. mjesto u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, zaostavši 4.39 sekundi za pobjednikom Tedom Ligetyjem iz SAD-a. Olimpijske nastupe upisali su i Sebastian Brigović koji je sa zaostatkom od 6.96 sekunde zauzeo 34. mjesto, dok Filip Zubčić nije završio prvu vožnju.

Ligety je očekivano odnio zlato na stazi Rosa Hutor, osvojivši drugo olimpijsko zlato u karijeri. Amerikanac je bio najbolji  i u kombinaciji u Torinu 2006. godine. Srebro je pripalo Francuzu Steveu Missillieru, koji je od Ligetyja bio sporiji nešto manje od pola sekunde (+0,48), dok je broncu osvojio njegov sunarodnjak Alexis Pinturault (+0,64). Jedan od najvećih favorita za zlato Austrijanac Marcel Hirscher utrku je okončao na četvrtom mjestu s zaostatkom nešto manjim od sekunde (+0,94).

Rezultati: 1. Ted Ligety (SAD)   2:45.29, 2. Steve Missillier (Fra) +0,48, 3. Alexis Pinturault (Fra) + 0.64, 4. Marcel Hirscher (Aut) +0,94, 27. Ivica Kostelić (Hrv) + 4.39.  34. Sebastian Brigović (Hrv) + 6.96