Zlatni atletičar: Senzacionalni Bloudek ponovio uspjeh Sandre Perković

Mladi hrvatski trkač Marino Bloudek osvojio je zlatnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u utrci na 800 metara. Bloudek je bio brži od Britanca Lonsdalea i Irca Fitzsimonsa, a utrku je završio s rezultatom 1:48.70.

Bloudek se tako u talijanskom Grossetu upisao u zlatne knjige hrvatskog sporta, a koliko je navedeni uspjeh velik govori činjenica kako je mladi Virovitičanin došao do prvog juniorskog zlata za hrvatsku atletiku u posljednjih osam godina. Točnije od velikog proboja Sandre Perković na svjetsku scenu, kada je fantastična Perković bila zlatna u Novom Sadu.

Također valja napomenuti kako je u utrci na 400 metara s preponama nastupio Hrvoje Čukman, te je osvojio peto mjesto srušivši osobni rekord.