Zlato i svjetski rekord Branimira Budetića!

Hrvatski paraolimpijac osvojio je zlatnu medalju na IPC Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi.

Branimir Budetić

Došlo je vrijeme da se, petog dana natjecanja na IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom, konačno intonira i Lijepa naša.

Paraolimpijac Branimir Budetić, član AKOSI Agrama iz Zagreba, okitio se naime zlatnim odličjem u kategoriji slabovidnih bacača koplja.

Branimir je već u prvoj seriji daljinom od 65.72 metara postavio novi svjetski rekord te potpuno pokorio svoju konkurenciju. Srebro je pripalo Irancu Erfanu Seyedu Liravu Hosseiniju (59.97), dok je broncu osvojio Srbin Nemanja Dimitrijević (59.86 metara).

Slaven Hudina, član bjelovarskog AKOSI Sokola, u kategoriji atletičara s cerebralnom paralizom bacio je čunj do 17.68 metara te zauzeo na taj način 12. mjesto.

Nakon petog dana natjecanja u Dohi hrvatska atletika za sada ima jedno zlato, dva srebra te broncu. Svoj nastup još čeka (srijeda) Josip Slivar, koji će snage ogledati u konkurenciji bacača kugle s podkoljeničnom amputacijom.