ŽMNK Split Tommy i Alumnus SC Flegar plasirali se u finale PH u futsalu za žene

Monika Conjar sa 33 pogotka vodeća je na listi strijelaca, a Tihana Nemčić je sjajnom predstavom danas istaknula kandidaturu za najbolju igračicu.

Malonogometašice Split Tommyja i Alumnusa plasirale su se u finale završnice Prvenstva Hrvatske u malom nogometu koje se igra u Sesvetama.

U prvom polufinalnom susretu igračice Split Tommyja sa 4:2 bile su bolje od MC Plusa. Splićanke su povele u 3.minuti preko Andreje Valušek koja je na centru presjekla jedno dodavanje i nakon duplog pasa sa suigračicom zabila za vodstvo. MC Plus je izjednačio u 7. minuti preko Mateje Javorović nakon sjajnog driblinga i povratne lopte Petre Pezelj. U 14. minuti Mihaela Horvat presjekla je kontru MC Plusa i odvukla rekontru tri na jednu gdje je nakon duplog pasa sa Anelom Lubinom mirno pospremila loptu u mrežu, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor.

Anela Lubina zaslužna je i za drugi gol Valušek na utakmici, u prvoj minuti nastavka odlično je pucala i pogodila vratnicu, a Valušek je bila najbliža i pospremila odbijanac u gol. Uspjele su se cure iz Svete Nedelje vratiti u utakmicu nakon lijepe akcije koju je završila Ivona Pejić, a točku na i i prolaz u finale Splita postavila je Monika Conjar u 29. minuti krasnim pogotkom iz slobodnog udarca.

U drugom polufinalu igračice Alumnusa nisu imale previše problema protiv Uspinjače. Već u trećoj minuti kapetanica Studentica Tihana Nemčić pogodila je mrežu nakon odigrane akcije iz kornera. Ista igračica postigla je pogodak i za 2:0 u 9. minuti nakon krasne akcije koju je završila ušetavši se s loptom u mreži. Ema Rogar u 11. minuti povisila je prednost nakon što joj je Tomislava Matijević nakon prodora servirala loptu pred praznu mrežu, a iz slične situacije je i Matijević zabila u 16. minuti za 4:0.

Sjajna Tihana Nemčić hattrick je postigla u trećoj minuti nastavka, a Marija Žagar u 29. minuti već je podigla prednost na 6:0. Uspjele su igračice Uspinjače osam minuta prije kraja postići pogodak preko Mihaele Brkić koja je iskoristila nonšalantnost u obrani Alumnusa. Do kraja susreta su još Martina Krog i Natalija Hubak povećale prednost, a posebno lijep bio je ovaj posljednji nakon prekrasnog triple pasa sa Tomislavom Matijević.