ZOI Biatlon: Peiffer kompletirao njemačko slavlje, Jakov Fak 23.

Čeh Krčmar došao je do rezultata karijere.

Alpensia Biathlon Centre ugostila je i muški sprint u biatlonu na 23. Zimskim Olimpijskim igrama. Gledali smo disciplinu na deset kilometara, u kojoj su svi glavni favoriti jako podbacili.

U konačnici je zlatnu medalju osvojio Nijemac Arnd Peiffer, koji nije imao nijedan pogrešni hitac, a svoj nastup je završio s vremenom 23:38,8. Pravu senzaciju priredio je Michal Krčmar. Čeh, anonimac u svijetu biatlona, zaostao je tek 4,4 sekunde za Arndom i osvojio srebro. Bronca je pripala Talijanu Dominiku Windischu, koji je imao jedan promašeni hitac, no u cilj je ušao sa zaostatkom za Nijemcem od samo 7,7 sekundi.

Što se tiče većih favorita, Nijemac Doll završio je šesti, svjetski prvak Fourcade bio je tek osmi, a norveška braća Boe tek 13., odnosno 31. Vrijedi spomenuti i kako je bivši hrvatski biatlonac, a danas reprezentativac Slovenije Jakov Fak osvojio 23. mjesto.