ZOI: Darija Domračeva postala prva biatlonka s tri zlata na jednim Igrama

Domračeva je u ponedjeljak osvojila zlatnu medalju u biatlonu, disciplina masovni start

Tiril Eckhoff, Darya Domračeva i Gabriela Soukalova/Getty Images

Bjeloruskinja Darija Domračeva osvojila je zlatnu medalju u biatlonu, disciplina masovni start na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju. Domarčeva je tako postala prva biatlonaka koja je na jednim Igrama osvojila tri zlatne medalje. Uoči utrke u ponedjeljak, Domračeva je slavila u dohvatnoj utrci 12.5 kilometara, te individualnoj utrci na 15 kilometara.

U masovnoj utrci svi natjecatelji kreću u isto vrijeme. Domračeva je na cilj stigla s 20.3 sekunde prednosti ispred drugoplasirane Čehinje Gabriele Soukalove, dok je bronca pripala Norvežanki Tiril Eckhoff koja za pobjednicom kasnila 27.3 sekunde.