ZOI Bob: Hrvatski dvojac Silić i Nikpalj natjecanje završio na posljednjem mjestu

Nije bilo sreće za naše predstavnike.

Odrađena je i posljednja utrka boba, prije one finalne, u kojima će se 20 bolida boriti za medalje. Nažalost, naša kombinacija nije uspjela ući u finale 23. Zimskih Olimpijskih igara u južnokorejskom Pyeongchangu.

U trećoj vožnji najbrži su bili Nijemci Francesco Friedrich i Thorsten Margis s vremenom 48,96. Iza njih bili su Latvijci Oskars Melbardis i Janis Strenga s 12 stotinki zaostatka te Kanađani Kripps i Kopacz u vremenu 49,09.

Naša posada u sastavu Dražen Silić i Benedikt Nikpalj završila je na posljednjem, 30. mjestu, baš kao i u prethodnih osam vožnji. S vremenom 50,99 zaostala je za vodećim Nijemcima čak 2,03 sekunde i bila jedina postava koja je imala vrijeme veće od 50 sekundi.

Inače, Kanađani su u ukupnom poretku vodeći ispred Friedricha i Margisa te drugih Nijemaca, Johannesa Lochnera i Christophera Webera. Veliko finale na rasporedu je od 14 sati po našem vremenu.