ZOI Brzo klizanje na kratkim stazama: Ekipno slavlje za Južnu Koreju

Domaćini su osvojili novo zlato.

Završena je utrka na 3 000 metara brzog klizanja na kratkim stazama za žene na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu.

Na Gangneung Ice Areni prva je bila reprezentacija domaćina. Korejke u sastavu Sukhee Shim, Minjeong Choi, Yejin Kim i Alang Kim osvojila je zlatno odličje u vremenu 4:07,361.

Srebrnu medalju osvojile su Kineskinje Kexin Fan, Chunyu Qu, Jinyu Li i Yang Zhou sa svega 0.061 tisućinkom zaostatka. Barem se tako mislilo, sve dok nisu bile diskvalificirane. Tako su brončanu medalju osvojile Arianna Fontana, Lucia Peretti, Cecilia Maffei i Martina Valcepina iz Italije, a brončane su završile Nizozemke, koje nisu ni nastupale u finalu, ali su bile najbolje od onih koje nisu prošle dalje u polufinalu. Jedine bez medalje ostale su Kanađanke.