ZOI Hokej: Češka nakon kaznenih udaraca izbacila SAD!

Česi nastavljaju s odličnim partijama u Južnoj Koreji.

Na Gangneung Hockey Centre započeli su susreti četvrtfinala hokejaškog turnira za hokejaše na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu.

U prvom susretu četvrtfinala vidjeli smo pravu senzaciju, Češka je nakon kaznenih udaraca s 3:2 bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država. Poveli su Ameri preko Ryana Donata već u sedmoj minuti, no samo deset minuta kasnije Jan Kolar je izjednačio.

Čehe u vodstvo dovodi Tomas Kundratek u 29. minuti, prije nego je Jim Slater s igračem manje izjednačio. U trećoj trećini, kao i u produžetku pogodaka nije bilo pa je susret odlučen raspucavanjem kaznenih udaraca.

U njima su uspješniji bili Česi, koji su postigli dva pogotka, a Ryan Zapolski obranio je četiri udarca i Češka je zasluženo izborila polufinale.