ZOI Hokej: Finska razbila Norvešku, Švedska srušila Njemačku

I u drugom kolu dva skandinavska favorita upisala su pobjede.

Odigrane su i utakmice drugog kola u skupini C hokejaškog turnira za muškarce na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu, a favoriti su upisali očekivane pobjede.

U skandinavskom dvoboju Finska je nakon velikog preokreta s 5:1 pobijedila Norvešku. Poveli su Norvežani pogotkom Patricka Thoresena s igračem više već u sedmoj minuti. No, do kraja trećine Eeli Tolvanen izjednačuje, a u drugoj trećini i preokreće rezultat na 2:1. Do kraja utakmice Veli-Matti Savinainen, Sami Lepisto i Sakari Manninen postavljaju konačnih 5:1.

Drugu utakmicu igrali su svjetski prvaci Šveđani i Njemačka. Tre Kronor je, očekivano, odmarao najjače igrače za odlučujući susret posljednjeg kola protiv Finske pa je Švedska pobijedila s minimalnih 1:0. Gol odluke pao je već u drugoj minuti kada je Patrik Zackrisson odlično pronašao Viktora Stalberga, koji donosi pobjedu Švedskoj.