ZOI Hokej: Kanada deklasirala Švicarsku, Česi se namučili s domaćinom

Odigrane su i utakmice u skupini A.

Već tradicionalno hokejaši zaključuju dan na 23. Zimskim Olimpijskim igrama, a tako je bilo i danas. U utakmicama skupine A vidjeli smo očekivane pobjede favorita.

Kanada je s uvjerljivih 5:1 deklasirala Švicarsku. Već u prvoj trećini Rene Bourque i Maxim Noreau doveli su Kanađane do lijepe prednosti, da bi Bourque svojim drugim golom te Wojtek Wolski povisili na 4:0 do kraja druge trećine. Na 4:1 smanjio je Simon Moser s igračem više, no konačnih 5:1 postavio je Wolski svojim drugim golom.

U drugom susretu Češka se dosta namučila protiv domaćina, no Južna Koreja je ipak pala rezultatom 2:1. Zanimljivo, sva tri gola pala su u prvoj trećini, a domaćini su i poveli preko Minho Choa u osmoj minuti. Ipak, prvo je Jan Kovar u 12. minuti izjednačio, da bi Michal Repik u 17. minuti preokrenuo rezultat i donio bitnu pobjedu Česima.