ZOI Hokej: Kanada i SAD upisale uvjerljive pobjede

Odigrane su utakmice drugog kola.

I u susretima drugog kola skupine A na hokejaškom turniru za žene na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u Pyeongchangu nismo vidjeli iznenađenja.

Kanada je sa 4:1 pobijedila Finsku. Na Kwandong Hockey Centre sve je bilo riješeno već u prvoj trećini. Već u 35. sekundi utakmice Meghan Agosta zabila je za 1:0, da bi Marie-Philip Pulin povisila na 2:0 dvije minute prije kraja prve trećine. U drugoj trećini još dva gola vidjeli smo u finskoj mreži, a postigle su ih Melodie Daoust i Rebecca Johnston. Finkinje su u posljednjoj trećini samo uspjele smanjiti na konačnih 4:1 preko Riikke Valile u 48. minuti.

U drugoj utakmici SAD su bez ikakvih problema s 5:0 nadvisile Olimpijske Atletičare iz Rusije. Pogodak Kacey Bellamy iz prve trećine bio je dovoljan da se na odmor ode s minimalnih 1:0, a prelomna je bila druga trećina u kojoj su Lamoureux-Davidson s dva te Gigi Marvin s jednim golom povisile na 4:0. Konačnih 5:0 postavila je Hannah Brandt minutu prije kraja.