ZOI Hokej: Kanađani deklasirali Češku i osvojili brončanu medalju

Branitelji naslova završili su na trećem mjestu.

Na Gangneung Hockey Centre odigrana je utakmica za treće mjesto muškog hokejaškog turnira na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu.

Sastale su se momčadi Češke i Kanade, a Kanađani su upisali očekivanu, 6:4 pobjedu. Od samog početka utakmice Kanađani su preuzeli terensku inicijativu, a preko Andrew Ebbetta u devetoj minuti s igračem više došli su do vodstva. Martin Ružička je izjednačio, a 15 sekundi kasnije Chris Kelly vratio je prednost Kanadi. Do kraja trećine Derek Roy povisio je na 3:1 i to je ujedno bio i rezultat na kraju druge trećine.

U posljednjoj, trećoj trećini, Ebbett je svojim drugim pogotkom povisio na 4:1, da bi Jan Kovar s igračem – golmanom smanjio na 4:2. Uslijedila su dva brza gola Kellyja i Wolskog, no Roman Červenka je u 57. i 58. minuti vratio zaostatak Čeha na dva gola. Ipak, do kraja nije bilo promjene rezultata, a vrijedi spomenuti kako je pri rezultatu 4:2 bio poništen pogodak Češke.