ZOI Hokej: Njemačka izbacila svjetske prvake, Kanada pobijedila Finsku

Bit će dosta priče oko sudaca, posebno u Skandinaviji.

Posljednja dva polufinalista hokejaškog turnira 23. Zimskih Olimpijskih igara u južnokorejskom Pyeongchangu su Njemačka i branitelj naslova, Kanada.

Švedska i Njemačka igrali su susret na Kwandong Hockey Centre, a nakon produžetka Nijemci su napravili senzaciju turnira pobjedom od 4:3. U prvoj trećini Šveđani su bili furiozni, imali 13 udaraca naspram nijednog njemačkog. Međutim, suci tada dosuđuju dva igrača više za Nijemce, koji to koriste i preko Christiana Ehrhoffa i Marcela Noebelsa zabijaju dva pogotka u svega 29 sekundi. Švedski pritisak konačno je urodio plodom u 47. minuti kada Dahlinov udarac prvo brani Den Birken, a Anton Lander natrčava na pak i smanjuje na 2:1. Međutim, samo dvije minute i tri sekunde kasnije veliku obrambenu pogrešku Skandinavaca koristi Dominik Kahun i zabija za 3:1.

Tre Kronor tada konačno dobija igrača više, kojeg koristi samo sedam sekundi nakon što ga je zaradio. Omark je osvojio buli i dodao do Patrika Hersleyja, koji smanjuje na 3:2. U 52. minuti Švedska izjednačuje. Joel Lundqvist nakon polukontre dodao je do Mikaela Wikstranda, koji fenomenalnim udarcem gotovo s plave linije izjednačuje i odvodi susret u produžetke. U njima je u 90. sekundi Patrick Reimer zabio gol za pobjedu, koji nije smio biti priznat. Odgurnuo je švedskog golmana Fastha, a suci to nisu uspjeli ustvrditi čak niti nakon videopregleda.

U drugoj utakmici Kanada je s minimalnih 1:0 pobijedila Finsku pogotkom Maxima Noreaua u 41. minuti susreta.