ZOI Hokej: Njemačka pobijedila Norvešku, Češka i dalje nepobjediva

Česi su sa sve tri pobjede izborili četvrtfinale.

Završen je po jedan susret u skupini A i u skupini C hokejaškog muškog turnira na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu te smo saznali novog sudionika četvrtfinala.

Biti će to momčad Češke, koja je sa 4:1 pobijedila Švicarsku. S igračem više već u osmoj minuti Michal Repik doveo je Čehe u vodstvo, no sedam minuta kasnije Thomas Rufenacht je nakon Ambuhlove asistencije izjednačio. 1:1 na semaforu je stajalo sve do 44. minute kada Dominik Kubalik donosi pobjedu i svih devet bodova Češkoj. Švicarci su čak 3:15 minuta prije kraja izvadili golmana, što im se osvetilo jer su minutu prije kraja preko Cervenke i Repika Česi postavili konačnih 4:1.

U jednoj utakmici skupine C Njemačka je igrala protiv Norveške i bio je to susret dvije momčadi, koje su bile bez pobjede na ovogodišnjim ZOI. I ovaj susret je morao završiti raspucavanjem kaznenih udaraca, jer je u regularnom dijelu bilo 1:1. Hager je s igračem više doveo Nijemce u vodstvo, Reichenberg je izjednačio, a u kaznenim udarcima presudan je bio upravo Hagerov gol.