ZOI Hokej: Norvežani nakon preokreta i produžetka izbacili Sloveniju

Norveška je s(p)retno prošla u četvrtfinale.

Na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu odigran je drugi susret play-offa hokejaškog dijela natjecanja između Slovenije i Norveške. U dramatičnoj utakmici, odlučenoj tek nakon produžetka, Norveška je pobijedila 2:1 i izborila četvrtfinale protiv SAD-a.

Već u sedmoj minuti Slovenci su poveli s igračem više pogotkom Jana Urbasa. Dežela je pritiskala, stvarala ogroman broj prilika, no Lars Haugen i vratnica zaustavili su ih od većeg vodstva. A onda, iz ničega, u 44. minuti Martin Roymark fenomenalnom asistencijom po ledu pronašao je Kristiansena, koji izjednačuje i odvodi susret u produžetke. Ključni trenutak produžetka dogodio se u 64. minuti kada nakon duge akcije Alexander Bonsaksen sjajnim udarcem iz daljine preokreće rezultat i donosi pobjedu Skandinavcima.

Vrijedi spomenuti i kako je u ženskoj konkurenciji peto mjesto osvojila momčad Švicarske, koja je u susretu za peto mjesto pogotkom Eveline Raselli s minimalnih 1:0 pobijedila Japan.