ZOI Hokej: Olimpijske Atletičarke iz Rusije izbacile Švicarsku i izborile polufinale

Poznato je tri od četiri polufinalista.

Kwandong Hockey Centre bio je poprište prve današnje četvrtfinalne utakmice ženskog hokejaškog turnira na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu.

Olimpijske Atletičarke iz Rusije deklasirale su Švicarsku 6:2 i sasvim zasluženo izborile polufinale. Jedan jedini pogodak Anne Shokhine iz osme minute bio je dovoljan da Ruskinje zaključe prvu trećinu vodstvom.

No, do 32. minute Alina Muller i Lara Stalder preokreću rezultat. Ipak, Viktoria Kulishova i Liana Ganeyeva s igračicom više ponovno vraćaju vodstvo Rusiji, da bi u posljednjoj trećini Yelena Dergachyova, Anna Shokhina i Olga Sosina donijele ogromnu pobjedu Ruskinjama.

U posljednjem četvrtfinalu sastaju se Finska i Švedska, dok su još ranije Kanada i Sjedinjene Američke Države izborile polufinale.