ZOI Hokej: Olimpijski Atletičari iz Rusije nakon drame i produžetka osvojili zlato!

Nijemci su prokockali pobjedu primljenim pogotkom 55 sekundi prije kraja.

Na Gangneung Hockey Centre u južnokorejskom Pyeongchangu odigrano je veliko finale muškog hokejaškog turnira, u kojemu je najveća senzacija ovogodišnjih Igara, Njemačka, nakon produžetka izgubila od Olimpijskih Atletičara iz Rusije 4:3.

Vyacheslav Voinov sekundu prije kraja prvog dijela zabio je za prednost Rusa i na taj način unio dodatni nemir u njemačku momčad. No, točno na polovici utrke, u 30. minuti, Felix Schulz je nakon Macekovog dodavanja izjednačio i u posljednju trećinu se ušlo s neodlučenih 1:1.

U 53:21. minuti nakon dugo probijanja Kirill Kaprizov pronašao je Nikitu Guseva, koji zabija senzacionalan gol iz mrtvog kuta od kacige golmana Aus den Birkena ispod same grede. No, samo deset sekundi kasnije iza ruskog gola Frank Mauer je pronašao Dominika Kahuna, koji izjednačuje, a 195 sekundi kasnije Jonas Muller je vagao rusku obranu i zabio za 3:2.

Rusi su tada dobili i igrača manje, no pokazali su karakter i s igračem manje 55 sekundi prije kraja Kaprizov je osvojio buli, Artyom Zub dodao do Guseva, koji iz još jednog mrtvog kuta zabija za izjednačenje te je izborio produžetke za svoju momčad.

I onda, u desetoj minuti produžetka, Patrick Reimer je zaradio isključenje, a Kirill Kaprizov zabio gol za 4:3 i donio Rusima zlato. Pavel Datsyuk ovim zlatom ušao je u povijest kao najstariji hokejaš osvajač medalje u povijesti Olimpijskih igara.