ZOI Hokej: Rusi deklasirali Amere, Slovenci pobijedili Slovačku nakon kaznenih udaraca!

Kompletirana je skupina B hokejaškog turnira.

Na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu kompletirana je skupina B hokejaškog turnira za muškarce i saznali smo prvog sudionika četvrtfinala.

To je momčad Olimpijskih Atletičara iz Rusije, koji su s ogromnih 4:0 deklasirala SAD. Poveli su Rusi golom Nikolai Prokhorkina već u osmoj minuti, a kobnom se za Amere pokazala druga trećina, u kojoj su primili još dva gola. Već u trećoj minuti nastavka isti igrač povisio je na 2:0, da bi Ilya Kovalchuk sekundu prije kraja zabio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Kovalchuk svojim drugim pogotkom u 28. sekundi treće trećine.

U drugom susretu Slovenija i Slovačka remizirali su 2:2, da bi nakon kaznenih udaraca Slovenija pobijedila 3:2. Imali su Slovenci i 2:0 prednost pogotcima Gregorca i Kuralta, no Bubela i Hascak uspjeli su izjednačiti i odvesti susret u kaznene udarce, u kojima je presudio gol Žige Jeglića.