ZOI Hokej: SAD i Kanada upisale prve pobjede

Sjevernoameričke momčadi pobijedile su europske.

Odigrane su i prve dvije utakmice skupine A hokejaškog ženskog turnira na 23. Zimskim Olimpijskim igrama, a vidjeli smo odlične dvoboje.

Sjedinjene Američke Države su nakon velikog preokreta s 3:1 pobijedile Finsku. Skandinavke su povele samo šest sekundi prije kraja prve trećine kada je gol postigla Venla Hovi na asistenciju Petre Nieminen. Ipak, favoritkinje u nastavku dolaze do preokreta. Prvo je u 29. minuti Monique Lamoureux-Morando izjednačila, da bi samo tri minute kasnije Kendall Coyne s igračicom više preokrenula rezultat. Konačnih 3:1 postavila je Dani Cameranesi udarcem na prazan gol 13 sekundi prije kraja.

U drugoj utakmici još veći derbi odigrali su Kanada i Olimpijski Atletičari iz Rusije. Kanađanke su pobijedile, neočekivano lagano, bilo je 5:0. Prva tri gola pala su u drugoj trećini, a zabile su ih Rebecca Johnston, Haley Irwin i Melodie Daoust. Konačni rezultat postavile su Johnson i Daoust svojim drugim pogotcima.