ZOI Hokej: SAD i Rusija upisali prve pobjede na turniru

Sve reprezentacije imaju po jednu pobjedu prije posljednjeg kola.

Novi hokejaški dan je u tijeku na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu, a odigrani su susreti drugog kola skupine B.

Sjedinjene Američke Države su na Gangneung Hockey Centre s minimalnih 2:1 pobijedili Slovačku. U vodstvo je Amere doveo Ryan Donato u osmoj minuti s igračem više, no samo 25 sekundi kasnije Andrej Kudrna je izjednačio. Ipak, Ryan Donato svojim drugim golom i to ponovno s igračem više donosi pobjedu SAD-u.

U drugoj utakmici Olimpijski Atletičari iz Rusije konačno su proigrali i s uvjerljivih 8:2 deklasirali Sloveniju. Golman Slovenije Luka Gračnar bio je odličan u prvoj trećini, upisao 12 obrana, no obrana Zmajčeka je popustila pred sami kraj trećine. Prvo je Mozyakin nakon odličnog pronalaska Datsyuka s igračem više zabio za 1:0 u 19. minuti, da bi samo 22 sekunde kasnije Ilya Kovalchuk lijepim udarcem s ruba plave linije povisio na 2:0. U točno šestoj minuti druge trećine Barabanov je s igračem više zabio za 3:0, a Kablukov i Kaprizov povisili su na 5:0 do polovice utakmice. Tada je Jan Mursak smanjio na 5:1, no do kraja susreta Kovalchuk svojim drugim golom te Kaprizov sa svoja nova dva gola zabijaju za 8:1. Konačnih 8:2 postavio je Pance 28 sekundi prije kraja.