ZOI Hokej: Švedska pobijedila Japan, Švicarke deklasirale kombiniranu Koreju

Favoritkinje nisu imale problema.

Odigrane su prve dvije utakmice hokejaškog turnira za žene na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u Pyeongchangu.

Obje utakmice igrane su na Kwandong Hockey Centre i to u sklopu skupine B. Turnir su otvorile momčadi Japana i Švedske, a favoritkinje su upisale minimalnu 2:1 pobjedu. Povele su Šveđanke golom Fanny Rask nakon lijepog dodavanja Sabine Kuller već u trećoj minuti utakmice. Svega tri minute prije kraja druge trećine Samurajke se vraćaju u egal preko Rui Ukite. Ipak, samo 113 sekundi bilo je potrebno da se Sara Hjalmarsson u trećoj trećini upiše u strijelce i donese Blagultu veliku pobjedu.

U drugoj utakmici ove skupine Švicarska nije imala problema protiv kombinirane momčadi zajedničke Koreje, završilo je 8:0. Po tri gola pala su u prvoj i drugoj trećini. U prvoj je Alina Muller postigla hat-trick, a u drugoj je uz još jedan njezin gol, Phoebe Staenz zabila dodatna dva. Lara Stalder je postigla dva gola u posljednjoj trećini za konačnih 8:0.