ZOI Hokej: Švicarska pobijedila Švedsku i osvojila skupinu

Obje momčadi već su i prije današnjeg dvoboja osigurali četvrtfinale.

Na hokejaškom natjecanju u Pyeongchangu na 23. Zimskim Olimpijskim igrama završena je skupina B ženskog dijela turnira i saznali smo koja momčad je osvojila skupinu.

Radi se o Švicarskoj, koja je s minimalnih 2:1 bila bolja od Švedske. Povele su Švicarke preko Aline Muller u 34. minuti, da bi za Tre Kronor izjednačila Anna Borgqvist u 48. minuti. Ipak, osam minuta prije kraja s igračicom više Phoebe Staenz je donijela Švicarskoj pobjedu.

U utakmici igranoj samo za prestiž kombinirana momčad Koreje upisala je i treći poraz, sa 4:1 bolji je bio Japan. Kubo i Ono dovele su Samurajke u vodstvo, a u 30. minuti Randi Heesoo Griffin upisala se u povijest i zabila jedini korejski gol na ovom natjecanju. Do kraja susreta Koike i Ukita još su povećale rezultat na konačnih 4:1.