ZOI: Nijemac Eric Frenzel slavio u nordijskoj kombinaciji

Japanac Akiti Watabeu osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio Norvežanin Magnus Krog.

Eric Frenzel/Getty Images

Nijemac Eric Frenzel osvojio je zlatnu medalju u nordijskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju. Kombinacija se sastoji od jednog skoka s 90-metarske skakaonice i utrke na 10 kilometara. Japanac Akiti Watabeu osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio Norvežanin Magnus Krog.

Frenzel je utrku završio s vremenom 23:50.2 minuta, 4.2 sekunde prednosti ispred Watabea, odnosno 8.1 sekundi ispred Kroga. Nijemac je nakon skijaških skokova bio u vodstvu sa skokom od 103 metra što mu je donijelo šest sekundi prednosti ispred Japanca Watabea. Jason Lamy Chappuis, zlatni s posljednjih Olimpijskih igara, bio je tek 35.