ZOI Skijanje: Frida Hansdotter osvojila zlato, Shiffrin bez medalje, Komšić na 36. mjestu

Šveđanka je odskijala fenomenalnu vožnju.

Drugi put u povijesti Švedska je osvojila zlatno odličje na slalomu na Olimpijskim igrama. Za to se na ovim, 23. Zimskim Olimpijskim igrama u Pyeongchangu, pobrinula Frida Hansdotter, koja je slavila na Yongpyong Alpine Centre.

Drugoplasirana iz prve vožnje odskijala je odličnu drugu vožnju i s ukupnih 1:38,63 osvojila zlato sa samo pet stotinki boljim vremenom od najbolje iz prve vožnje, Švicarke Wendy Holdener.

Veliko iznenađenje priredila je Katharina Gallhuber, Austrijanka koja je sa startnim brojem 22 nakon 15. mjesta iz prve vožnje doskijala do brončane medalje. Najbolja skijašica svijeta, Amerikanka Mikaela Shiffrin, završila je na četvrtom mjestu, dok se u najboljih pet našla još i Anna Swenn Larsson.

Što se naših predstavnica tiče, Ida Štimac nije uspjela završiti utrku nakon što je promašila jedna vrata, dok je Andrea Komšić završila na 36. mjestu sa 7,63 sekundi zaostatka za pobjednicom Fridom.