ZOI Skijanje: Hirscher do drugog zlata, Zubčić završio na 24. mjestu

Austrijanac je osvojio novo zlato u Južnoj Koreji.

Završen je veleslalom na 23. Zimskim Olimpijskim igrama, a nije bilo iznenađenja u južnokorejskom Pyeongchangu.

Austrijanac Marcel Hirscher, koji je bio prvi nakon prve vožnje, zadržao je prvo mjesto i doskijao do zlatne medalje s ukupnim vremenom 2:18,04. Time je za čak 1,27 sekundi bio brži od drugoplasiranog Henrika Kristoffersena, dok je brončanu medalju osvojio Francuz Alexis Pinturault.

Veliki uspjeh ostvario je Žan Kranjec, Slovenac koji je završio na četvrtom mjestu, a uslijedila su tri Francuza, Fanara, Muffat-Jeandet i Faivre.

Naši predstavnici također su vozili ovu utrku. Filip Zubčić sa zaostatkom 3,80 završio je na 24. mjestu s vremenom 2:21,84, dok je Samuel Kolega skočio na 37. mjesto s 10,70 sekundi zaostatka za Hirscherom.